Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Dug Days

Dug Days

2021
×
Edit this entry  
19
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Nona

Nona

2021
×
Edit this entry  
18
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sisters

Sisters

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Edit this entry  
12
Twenty Something

Twenty Something

2021
×
Edit this entry  
10
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
07
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
31
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
Edit this entry  
28
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Vivo

Vivo

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars Biomes

Star Wars Biomes

2021
×
Edit this entry  
11
Star Wars: Clone Wars

Star Wars: Clone Wars

2003
×
Edit this entry  
07
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Brigadoon

Brigadoon

1954
×
★★★½
Edit this entry  
23
Twilight Zone: The Movie

Twilight Zone: The Movie

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Silent

Silent

2014
×
Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
Edit this entry  
11
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Us Again

Us Again

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
Edit this entry  
06
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 2

Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 2

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 1

Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 1

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
Edit this entry  
02
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
Edit this entry  
01
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Skyfire

Skyfire

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Ruben Brandt, Collector

Ruben Brandt, Collector

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Halston

Halston

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Death Race

Death Race

2008
×
★★★
Edit this entry