Sort by

Adrian has logged 238 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
It's Always Fair Weather

It's Always Fair Weather

1955
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Easter Parade

Easter Parade

1948
×
★★★½
Edit this entry  
28
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★
Edit this entry  
24
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Prospect

Prospect

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
All About Me

All About Me

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
River's Edge

River's Edge

1986
×
★★★★
Edit this entry  
06
Katzenjammer Kauderwelsch: A Comic-Pionier-Story

Katzenjammer Kauderwelsch: A Comic-Pionier-Story

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Hair Love

Hair Love

2019
×
Edit this entry  
03
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
Edit this entry  
02
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Rapunzel, or The Magic of Tears

Rapunzel, or The Magic of Tears

1988
×
Edit this entry  
30
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Bleeder

Bleeder

1999
×
★★★
Edit this entry  
18
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Hello Mary Lou: Prom Night II

Hello Mary Lou: Prom Night II

1987
×
★★★
Edit this entry  
14
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★½
Edit this entry  
12
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★★½
Edit this entry  
11
After Porn Ends 3

After Porn Ends 3

2018
×
Edit this entry  
07
Seven Brides for Seven Brothers

Seven Brides for Seven Brothers

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
On the Town

On the Town

1949
×
★★★★
Edit this entry  
01
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Bear

The Bear

1988
×
★★★★
Edit this entry  
26
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Silence

Silence

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Edit this entry