Sort by

Adrian has logged 23 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Dance, Girl, Dance

Dance, Girl, Dance

1940
×
★★★
Edit this entry  
29
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Stendhal Syndrome

The Stendhal Syndrome

1996
×
★★★
Edit this entry  
25
Matador

Matador

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Bāhubali 2: The Conclusion

Bāhubali 2: The Conclusion

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
For Me and My Gal

For Me and My Gal

1942
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
14
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★★★
Edit this entry  
11
Good Bye Lenin!

Good Bye Lenin!

2003
×
★★★★
Edit this entry  
09
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Bāhubali: The Beginning

Bāhubali: The Beginning

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★½
Edit this entry  
03
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Edit this entry  
02
Symmetry

Symmetry

2013
×
Edit this entry  
02
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Swing Time

Swing Time

1936
×
★★★★
Edit this entry