avfchunt1996 has logged 308 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
One Missed Call 3: Final

One Missed Call 3: Final

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
14 Peaks: Nothing Is Impossible

14 Peaks: Nothing Is Impossible

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Seven Brides for Seven Brothers

Seven Brides for Seven Brothers

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Cranes Are Flying

The Cranes Are Flying

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Batman: Soul of the Dragon

Batman: Soul of the Dragon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sister Street Fighter: Hanging by a Thread

Sister Street Fighter: Hanging by a Thread

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Akakiri

Akakiri

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gamera, the Giant Monster

Gamera, the Giant Monster

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Passing

Passing

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Yakuza

The Yakuza

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lop & Ochō

Lop & Ochō

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Copshop

Copshop

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Murder, My Sweet

Murder, My Sweet

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Island of Dr. Moreau

The Island of Dr. Moreau

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Elder

The Elder

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry