avfchunt1996 has logged 30 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Runaway Train

Runaway Train

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harpoon

Harpoon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fried Barry

Fried Barry

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mighty Joe Young

Mighty Joe Young

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cruising

Cruising

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scooby-Doo! The Sword and the Scoob

Scooby-Doo! The Sword and the Scoob

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry