• Squid Game

    ★★★★½

  • Schumacher

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • He's All That

  • Shershaah

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Mimi

    ★★★½

  • Toofaan

    ★★½

  • Ray

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Skater Girl

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Awake

    ★★

  • Trippin’ with the Kandasamys

    ½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Little Prince(ss)

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Sardar Ka Grandson

    ½

  • The Woman in the Window

  • Oxygen

    ★★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • Ajeeb Daastaans

    ★★★½

  • Joji

    ★★★★

  • Saina

    ★★★

  • Seaspiracy

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★½

  • Attenborough's Life in Colour

    ★★★

  • Cherry

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Master

    ★★★★½

  • The White Tiger

    ★★★

  • Death to 2020

  • AK vs AK

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Life in a Year

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Canvas

  • Holidate

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Rebecca

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • All Together Now

  • Tenet

    ★★★★

  • Chemical Hearts

    ★★½

  • After We Collided

    ★★

  • Work It

    ★★★

  • Dil Bechara

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • Gulabo Sitabo

    ★★

  • Kenny Sebastian: The Most Interesting Person in the Room

  • That Which Will Rise from Wind

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • The Weeknd: After Hours

  • All the Bright Places

    ★★★★

  • Thappad

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★