aviarora has logged 43 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Attenborough's Life in Colour

Attenborough's Life in Colour

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kabhi Khushi Kabhie Gham

Kabhi Khushi Kabhie Gham

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Silence

The Silence

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sitara: Let Girls Dream

Sitara: Let Girls Dream

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Uyare

Uyare

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mimi

Mimi

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hungama

Hungama

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Saudagar

Saudagar

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jewel Thief

Jewel Thief

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dastaan

Dastaan

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Udaan

Udaan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Awake

Awake

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Little Prince(ss)

The Little Prince(ss)

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dhadkan

Dhadkan

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Hera Pheri

Hera Pheri

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Attenborough's Life in Colour

Attenborough's Life in Colour

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sardar Ka Grandson

Sardar Ka Grandson

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Boy Next Door

The Boy Next Door

2015
×
Read the review Edit this entry  
08
Silsila

Silsila

1981
×
★★★★
Edit this entry  
07
Cowspiracy: The Sustainability Secret

Cowspiracy: The Sustainability Secret

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Master

Master

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Predestination

Predestination

2014
×
Read the review Edit this entry  
07
Canvas

Canvas

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Moxie

Moxie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Life in a Year

Life in a Year

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Sir

Sir

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry