Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
The Guilty

The Guilty

2021
×
Edit this entry  
30
Zola

Zola

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Run

Run

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
Edit this entry  
07
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Greenland

Greenland

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
Edit this entry  
01
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Frozen

Frozen

2013
×
★★
Edit this entry  
29
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Home Alone 4

Home Alone 4

2002
×
Edit this entry  
23
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★
Edit this entry  
23
Look Who's Talking

Look Who's Talking

1989
×
★★½
Edit this entry  
22
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
½
Edit this entry  
19
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★
Edit this entry  
11
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Ri¢hie Ri¢h

Ri¢hie Ri¢h

1994
×
★★★
Edit this entry  
07
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Edit this entry  
28
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
Edit this entry  
25
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Survivor's Guilt

Survivor's Guilt

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Siberia

Siberia

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Kill the Messenger

Kill the Messenger

2014
×
★★
Edit this entry  
04
Hamilton

Hamilton

2020
×
Edit this entry  
01
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★★
Edit this entry