• When Shadows Dance at Night

  • In the Jam Jar

    ★★★½

  • The Rescue

    ★★★★

  • Paris, Ontario

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Root's Home

  • Drunken Birds

    ★★★

  • Fanmi

    ★★½

  • DUST BATH

    ★★★

  • DEFUND

    ★★

  • Ousmane

    ★★★★

  • Twelve Hours

    ★★★

  • Come From Away

    ★★★

  • The Lost Seahorse

  • Saloum

    ★★★★

  • After Blue (Dirty Paradise)

    ★★★

  • Love, Dad

    ★★★½

  • Old Country

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • OSS 117: From Africa with Love

    ★★★

  • On Solid Ground

    ★★★½

  • France

    ★½

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★½

  • Sycorax

  • Val

    ★★★½

  • Good Mother

    ★★★½

  • Onoda – 10,000 Nights in the Jungle

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Luca

  • Boobs

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Troubled Water

  • 300 Days - A Year Without Cinema

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★½

  • Come Back Anytime

    ★★★½

  • Constrain

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Last Forest

    ★★★½

  • Save Ralph

  • Motorcyclist's Happiness Won't Fit Into His Suit

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • The Return: Life After ISIS

    ★★★½

  • Mr. Bachmann and His Class

    ★★★★

  • Courage

    ★★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★

  • The Girl and the Spider

    ★★★★

  • My Uncle Tudor

    ★★★½

  • A Present Light

  • Patchwork Hero

  • Remember Where You Are

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Archipelago

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Misha and the Wolves

    ★★★

  • All Light, Everywhere

    ★★★½

  • Users

    ★★★★

  • Taming the Garden

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★

  • Faya Dayi

    ★★★★

  • Writing With Fire

    ★★★★

  • Playing with Sharks

    ★★★½

  • The Most Beautiful Boy in the World

    ★★★½

  • CODA

    ★★★½