Sort by

Arnaud has logged 334 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
OSS 117: Lost in Rio

OSS 117: Lost in Rio

2009
×
★★★★
Edit this entry  
26
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
OSS 117: Cairo, Nest of Spies

OSS 117: Cairo, Nest of Spies

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Visitors

The Visitors

1993
×
★★★½
Edit this entry  
24
Fire in Paradise

Fire in Paradise

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★
Edit this entry  
20
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Gully Boy

Gully Boy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Miller & Son

Miller & Son

2019
×
Edit this entry  
17
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Song Without a Name

Song Without a Name

2019
×
Edit this entry  
13
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Antigone

Antigone

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Semiotics of the Kitchen

Semiotics of the Kitchen

1975
×
Edit this entry  
06
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
06
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Luce

Luce

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Sibyl

Sibyl

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★
Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Brüno

Brüno

2009
×
★★★★
Edit this entry  
22
In Order of Disappearance

In Order of Disappearance

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Better Days

Better Days

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Yomeddine

Yomeddine

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The King

The King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
Edit this entry  
30
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Spiral Staircase

The Spiral Staircase

1946
×
Edit this entry  
26
Forest City: A Documentary Film

Forest City: A Documentary Film

2019
×
½
Edit this entry  
26
A Colony

A Colony

2018
×
★★★½
Edit this entry