Sort by

Arnaud has logged 53 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Transformers

Transformers

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Nuuca

Nuuca

2018
×
Edit this entry  
26
The Pull

The Pull

2018
×
Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
American Factory: A Conversation with the Obamas

American Factory: A Conversation with the Obamas

2019
×
Edit this entry  
18
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Ema

Ema

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
It Must Be Heaven

It Must Be Heaven

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Heroic Losers

Heroic Losers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Crazy World

Crazy World

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Jallikattu

Jallikattu

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Cordillera of Dreams

The Cordillera of Dreams

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
First Love

First Love

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Hearts and Bones

Hearts and Bones

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Rocks

Rocks

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
The Twentieth Century

The Twentieth Century

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
12
A White, White Day

A White, White Day

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Fire Will Come

Fire Will Come

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Adam

Adam

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Kingmaker

The Kingmaker

2019
×
Edit this entry  
11
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Nimic

Nimic

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Calm with Horses

Calm with Horses

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Proxima

Proxima

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
La Belle Époque

La Belle Époque

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
The Climb

The Climb

2019
×
★★★★
Edit this entry