• The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Night is Young

    ★★★½

  • Rose: A Love Story

    ★★★

  • Ultraviolence

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Supernova

    ★★★★

  • Des

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★★

  • The Devil All the Time

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • The New Mutants

  • Love You Forever

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Half of It

    ★½

  • Extraction

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Mulan

    ½

  • Undine

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • The Grand Grandmaster

  • TharnType Special: Our Final Love

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Tootsies & The Fake

    ★★½

  • My Prince Edward

    ★★★★

  • Beyond the Dream

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Legally Declared Dead

    ★½

  • Last Christmas

    ★★½

  • I'm Livin' It

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★½

  • HIStory3: Make Our Days Count

    ★½

  • A Witness Out of the Blue

    ★★★★

  • Twilight's Kiss

    ★★★½

  • Detention

    ★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Fagara

    ★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Hong Kong Connection: 721 Yuen Long Nightmare

    ★★★★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • The White Storm 2: Drug Lords

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Deception of the Novelist

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Good Omens

    ★★★★½

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★½

  • L'Observateur

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu