Will has logged 11 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
They Drive by Night

They Drive by Night

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Deadline - U.S.A.

Deadline - U.S.A.

1952
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Devil Is a Woman

The Devil Is a Woman

1935
×
★★★½
Edit this entry  
28
Crime Wave

Crime Wave

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ruby Gentry

Ruby Gentry

1952
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Desperate Hours

The Desperate Hours

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dead End

Dead End

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wild Man Blues

Wild Man Blues

1997
×
Edit this entry  
18
Desperate

Desperate

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Day of the Outlaw

Day of the Outlaw

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry