• Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The Accident

    ½

  • And Now Shut Your Eyes

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Rebecca

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • Pieces of a Woman

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The Rise And Fall Of Shem Tov Heavy

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The Willoughbys

  • Emma.

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Africa

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Peaches & Cream

    ★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Synonyms

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Other Story

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Green Book

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Blind Spot

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Cold War

  • Bao

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

  • Eighth Grade

    ★★★

  • American Animals

    ★★★

  • Voice Over

  • The Post

  • Don’t Forget Me

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Hostiles

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • The Rider

    ★★★★

  • Hot Summer Nights

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Wall

  • Beach Rats

    ★★★★

  • To the Bone

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★½

  • Death in the Terminal

    ★★★½

  • Allied

    ★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • Hacksaw Ridge

  • Moonlight

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★½