Ayeen has logged 57 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Monkey Business

Monkey Business

1952
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rocketman

Rocketman

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
Edit this entry  
25
Oh Mercy

Oh Mercy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Soundtrack 7

Soundtrack 7

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Tropico

Tropico

2013
×
★★½
Edit this entry  
24
Bad

Bad

1987
×
★★½
Edit this entry  
24
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
★★★
Edit this entry  
24
M3LL155X

M3LL155X

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Arrangement

The Arrangement

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Arrangement

The Arrangement

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Family Business

Family Business

1984
×
★★★
Edit this entry  
19
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Awful Truth

The Awful Truth

1937
×
★★★½
Edit this entry  
18
Holiday

Holiday

1938
×
★★★½
Edit this entry  
17
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★½
Edit this entry  
16
For the Hungry Boy

For the Hungry Boy

2018
×
★★
Edit this entry  
16
E

E

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
The Madness of the Louvre

The Madness of the Louvre

2006
×
★★★½
Edit this entry  
16
First Kiss

First Kiss

2014
×
★★
Edit this entry  
16
Review

Review

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Semi-Auto Colours

Semi-Auto Colours

2010
×
★½
Edit this entry  
16
Snowballs

Snowballs

2011
×
★★
Edit this entry  
16
A Brief History of John Baldessari

A Brief History of John Baldessari

2012
×
★★★½
Edit this entry  
16
Once Upon a Time...

Once Upon a Time...

2013
×
★½
Edit this entry  
16
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★½
Edit this entry  
15
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Story of Adele H.

The Story of Adele H.

1975
×
★★★★
Edit this entry  
14
Two English Girls

Two English Girls

1971
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Green Room

The Green Room

1978
×
★★★½
Edit this entry  
12
Le Divertissement

Le Divertissement

1952
×
★★½
Edit this entry  
12
Le Quadrille

Le Quadrille

1950
×
★★★
Edit this entry  
12
Aux quatre coins

Aux quatre coins

1949
×
★★½
Edit this entry  
11
Dusty Stacks of Mom: The Poster Project

Dusty Stacks of Mom: The Poster Project

2013
×
★★★½
Edit this entry  
10
Vitalina Varela

Vitalina Varela

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Zombi Child

Zombi Child

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Way of a Gaucho

Way of a Gaucho

1952
×
★★★½
Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
7 Women

7 Women

1966
×
★★★½
Edit this entry  
07
Midnight

Midnight

1939
×
★★★★
Edit this entry  
06
Girl in the Window

Girl in the Window

1961
×
★★★
Edit this entry  
06
Day of the Outlaw

Day of the Outlaw

1959
×
★★★★
Edit this entry  
05
In the Darkness of Time

In the Darkness of Time

2001
×
★★★½
Edit this entry  
05
Tango

Tango

1981
×
★★½
Edit this entry  
05
Muta

Muta

2011
×
★★★½
Edit this entry