• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Maid

    ★★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Old Henry

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Till Death

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • The Power

    ★★★★

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Undoing

    ★★★★½

  • This Is Not A Love Letter

  • My First Summer

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Summerland

    ★★★★★

  • Normal People Confessions

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Unsettling Scenes

  • The Half of It

    ★★★★

  • A Parks and Recreation Special

  • Normal People

    ★★★★★

  • Unorthodox

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • 365 Days

    ½

  • The Present

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★½

  • Uncle Frank

    ★★★★½

  • Star Wars Collection

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Our Christmas Love Song

    ★★½

  • Christmas Under the Stars

    ★★★