Aliza has logged 37 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Boy

Boy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mermaids

Mermaids

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★
Edit this entry  
16
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Guess Who

Guess Who

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Permanent Vacation

Permanent Vacation

1980
×
★★★
Edit this entry  
09
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Honey, I Shrunk the Kids

Honey, I Shrunk the Kids

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Bound

Bound

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
02
To Die For

To Die For

1995
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Edit this entry