• Jiu Jitsu

  • Soul

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Another Round

    ★★★

  • I Am Greta

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • My Name is Yours

    ★★½

  • The Return of Killer Bean

    ★★½

  • One World: Together at Home

  • Fukushima 50

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • The Call of the Wild

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Last Letter

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • The Grudge

    ★★½

  • Romeo and Juliet: Beyond Words

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Cats

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★

  • Beneath The Shadow

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • The Translators

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • One Night

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • In This Corner (and Other Corners) of the World

    ★★★½

  • Family of Strangers

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Howling Village

    ★½

  • Her Blue Sky

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • It Stopped Raining

    ★★½

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Hello World

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★½

  • Just Mercy

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Judy

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • The Truth

    ★★★★

  • NiNoKuni

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Dance With Me

    ★★★½

  • Dragon Quest: Your Story

    ★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • Pizza Time

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

    ★★

  • The Journalist

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Brave Father Online - Our Story of Final Fantasy XIV

    ★★★

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Men in Black: International

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Ride Your Wave

    ★★★½

  • Erica 38

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★