• Annette

    ★★½

  • Around The Table

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ½

  • Puparia

  • Soul

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Stranger by the Shore

    ★★★★

  • Once Upon a Time in Iraq

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Amor Fati

    ½

  • France Against the Robots

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • Undine

    ★★½

  • The Windermere Children

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★

  • Moonlit Winter

    ★★★

  • Jojo Rabbit

  • Corpus Christi

    ★★½

  • Woman

    ★★★½

  • First Cow

    ★★½

  • The Cause

    ★★★★½

  • Nimic

  • Patrick

    ★★

  • Lara

    ½

  • Midsommar

    ★½

  • A Florida Melancholy

    ★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Beanpole

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★½

  • Snu

    ★★½

  • Who You Think I Am

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • House of Hummingbird

    ★★★★

  • Vox Lux

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • Roma

    ★★★

  • Equinox

    ★★★

  • In My Room

    ★★★½

  • Dogman

    ★★★

  • Asako I & II

    ★½

  • Happy as Lazzaro

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★

  • 3 Faces

    ★★½

  • Cold War

    ★★½

  • Border

    ★★★★½

  • Leto

    ★★★★

  • Sorry Angel

    ★★★★

  • Bostofrio

    ★½

  • Until Porn Do Us Part

    ★★★★★

  • Touch Me Not

    ★★★★

  • Solar Walk

  • Transit

    ★★★★½

  • Annihilation

  • Minding the Gap

    ★★★★½

  • Fauve

  • Tempting Devils

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • The Crack-Up

  • Boom for Real: The Late Teenage Years of Jean-Michel Basquiat

    ★★★

  • Custody

    ★★★

  • On Chesil Beach

    ★½

  • First Reformed

    ★★½

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • Double Lover

    ★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½