Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
B1GD1CKR1CK

B1GD1CKR1CK

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • RSS feed for B1GD1CKR1CK
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
Sort by
  • When Reviewed
  • Review Activity
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • B1GD1CKR1CK’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All time
  • 2020
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • mid90s

    mid90s 2018

    ★★★★ Added

    "i had a cool black friend and listened to Pharcyde" the movie by Jonah Hill. and its good

  • Flash Gordon

    Flash Gordon 1980

    ★★★½ Added

    i was so goddamn high when i saw this

  • Scrooged

    Scrooged 1988

    ★★★½ Added

    Al Green's shitty cover of Put A Little Love in Your Heart plays 2-3 times at my workplace every day. I think of Scrooged at my workplace 2-3 times every day.

  • The Adventures of Milo and Otis

    The Adventures of Milo and Otis 1986

    Added

    end of evangelion hasn't got shit on this movie's wikipedia

  • Super

    Super 2010

    ★★★★ Added

    dwight fucks

  • Sonic the Hedgehog: The Movie

    Sonic the Hedgehog: The Movie 1996

    ★★ Added

    knuckles is a cowboy

  • Super Mario Brothers: Great Mission to Rescue Princess Peach

    Super Mario Brothers: Great Mission to Rescue Princess Peach 1986

    ★★★½ Added

    honestly if you're gonna watch Bob Hoskins swing on fungus for 90 minutes every year you may as well see this at least once. luigi is yellow

  • Super Mario Bros.: The Movie

    Super Mario Bros.: The Movie

    Added 1

    better have minions

  • Super Mario Bros.

    Super Mario Bros. 1993

    ★★★ Added

    THE prime example that just because a movie isn't good, doesn't mean it's not worth every minute of your time

  • Holidaze: The Christmas That Almost Didn't Happen

    Holidaze: The Christmas That Almost Didn't Happen 2006

    ★ Added

    the harder it tries the worst it gets. and it tries so hard

  • Tales from Earthsea

    Tales from Earthsea 2006

    ★ Added

    if my son directed this movie i would walk out the theatre twice and then make ponyo twice

  • Outlanders

    Outlanders 1986

    ★★ Added

    dare you to find another anime where a catgirl says "banana-eating retard"

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3

Review Tags

1
  • aryan markiplier
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Podcast
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter Facebook Instagram

© Letterboxd Limited. Made by fans in Auckland, New Zealand. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.