• He's All That

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★½

  • The Kissing Booth 3

  • Free Guy

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Luca

    ★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • Stowaway

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Finding Jesus

    ½

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

  • The Willoughbys

    ★★½

  • Onward

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Tall Girl

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Abominable

    ★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Rim of the World

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★

  • The Climb

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Aladdin

  • Yesterday

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Missing Link

    ★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★½

  • Glass

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Holmes & Watson

  • Bumblebee

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Ralph Breaks the Internet