B_Roll_ has logged 145 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
17
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Heathers

Heathers

1989
×
★★★
Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Sing

Sing

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
F9

F9

2021
×
★½
Edit this entry  
06
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★½
Edit this entry  
05
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★
Edit this entry  
04
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★
Edit this entry  
03
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★½
Edit this entry  
02
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★½
Edit this entry  
02
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★½
Edit this entry  
01
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Lapsis

Lapsis

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Edit this entry  
06
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Predestination

Predestination

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
02
3 Men and a Baby

3 Men and a Baby

1987
×
★★★
Edit this entry  
02
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The SpongeBob Musical: Live on Stage!

The SpongeBob Musical: Live on Stage!

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★★½
Edit this entry  
28
State Fair

State Fair

1945
×
★★★★
Edit this entry  
17
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★½
Edit this entry  
12
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★
Edit this entry  
01
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★½
Edit this entry