caro has logged 12 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
And the Band Played On

And the Band Played On

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Vice

Vice

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Very English Scandal

A Very English Scandal

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
McQueen

McQueen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry