• The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Long Shot

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Avengers: Infinity War

  • Black Panther

  • Thor: Ragnarok

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Dunkirk

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★

  • Baby Driver

  • Get Out

  • Arrival

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Mad Max: Fury Road

  • Interstellar

  • Guardians of the Galaxy

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Her

  • The Garden of Words

    ★★★★

  • Skyfall

    ★★★★½

  • The Social Network

  • Inception

  • Inglourious Basterds

  • The Dark Knight

  • Inside Man

    ★★★★½

  • The Bourne Identity

    ★★★★★

  • City of God

  • The Royal Tenenbaums

    ★★★★★

  • The Talented Mr. Ripley

    ★★★★

  • Fight Club

  • 8MM

    ★★★½

  • Good Will Hunting

    ★★★★½

  • Swingers

    ★★★

  • Toy Story

  • Pulp Fiction

  • Wall Street

    ★★★½

  • Thief

    ★★★★½