• Eternals

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • Vivo

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Val

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Artemis Fowl

    ★★

  • Mrs. America

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • Cats

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Mister America

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Gemini Man

  • Harriet

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Tommaso

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Zombi Child

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • All the Colors of Giallo

    ★★★