Ben has logged 101 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
Read the review Edit this entry  
27
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
Read the review Edit this entry  
17
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
Read the review Edit this entry  
20
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Death Race 2000

Death Race 2000

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
Read the review Edit this entry  
05
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
School Daze

School Daze

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Up in Smoke

Up in Smoke

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mac & Devin Go to High School

Mac & Devin Go to High School

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tell Your Children

Tell Your Children

1938
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Encino Man

Encino Man

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ted

Ted

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The After Party

The After Party

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
How High 2

How High 2

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Friday

Friday

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dude, Where's My Car?

Dude, Where's My Car?

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Half Baked

Half Baked

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
Read the review Edit this entry  
29
Up in Smoke

Up in Smoke

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Host

The Host

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry