• Mohanagar

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Ajeeb Daastaans

    ★★★½

  • Chillekothar Shepai - The Smoker

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • AK vs AK

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Bishwoshundori

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Dracula Sir

    ★★★

  • Lootcase

    ★★★½

  • Forensic

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Dark Matter

  • Bala

  • Adda

    ★★★

  • Game Over

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Finally Bhalobasha

    ★★★

  • Kishore Kumar Junior

    ★★★½

  • Dohon

    ★★★

  • Ratsasan

    ★★★½

  • Andhadhun

    ★★★★½

  • The Wedding Guest

    ★★

  • Manmarziyaan

    ★★★½

  • Guptodhoner Sondhane

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Blockers

    ★★★

  • Forever My Girl

    ★★½

  • Shabor Strikes Again

    ★★½

  • Game of Thrones - Conquest & Rebellion: An Animated History of the Seven Kingdoms

  • Ittefaq

    ★★★½

  • Projapoti Biskut

    ★★½

  • Shubh Mangal Saavdhan

  • Jawker Dhan

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Doob

  • Bisorjon

    ★★★½

  • Newton

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • The Bongs Again

    ★★

  • Passengers

    ★★★★½

  • Dear Zindagi

  • CRD

  • Trapped

  • Aynabaji

    ★★★★

  • Split

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Eagoler Chokh

    ★★★★

  • Me Before You

    ★★½

  • Raman Raghav 2.0

  • Buddha in a Traffic Jam

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★½

  • Neerja

  • Deadpool

    ★★★½

  • Dilwale

    ½

  • Tamasha

  • Jomer Raja Dilo Bor

  • Bajrangi Bhaijaan

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Masaan

    ★★★★½

  • Piku

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★

  • Kader Kuler Bou

    ★★