Dylan has logged 419 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Night School

Night School

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Split

Split

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rififi

Rififi

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2018
×
Edit this entry  
16
My Big Fat Greek Wedding 2

My Big Fat Greek Wedding 2

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Sky High

Sky High

2005
×
★★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Mercury Rising

Mercury Rising

1998
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Death of Superman

The Death of Superman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The House is Innocent

The House is Innocent

×
★★★★
Edit this entry  
06
Just Before Losing Everything

Just Before Losing Everything

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Someone's Watching Me!

Someone's Watching Me!

1978
×
★★★½
Edit this entry  
02
Killer Legends

Killer Legends

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
01
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Shrek Retold

Shrek Retold

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films

Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Rampage

Rampage

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry