Dylan has logged 44 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Nest of the Cuckoo Birds

The Nest of the Cuckoo Birds

1965
×
★★★½
Edit this entry  
31
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bedhead

Bedhead

1991
×
★★★
Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
28
8213: Gacy House

8213: Gacy House

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sharknado 5: Global Swarming

Sharknado 5: Global Swarming

2017
×
★½
Edit this entry  
25
USS Indianapolis: Men of Courage

USS Indianapolis: Men of Courage

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★
Edit this entry  
20
Swordfish

Swordfish

2001
×
★★★
Edit this entry  
19
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★★
Edit this entry  
18
Plan 9 from Outer Space

Plan 9 from Outer Space

1957
×
Edit this entry  
17
Good Morning, Vietnam

Good Morning, Vietnam

1987
×
★★★★
Edit this entry  
17
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Gotti

Gotti

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Time Travelers

The Time Travelers

1964
×
★★
Edit this entry  
14
The Uninvited

The Uninvited

1944
×
★★★★
Edit this entry  
14
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Never Hike Alone

Never Hike Alone

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Beau

Beau

2011
×
★★★
Edit this entry  
11
Suburban Sasquatch

Suburban Sasquatch

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
10
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Trespass

Trespass

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Veronica

Veronica

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★
Edit this entry  
04
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
Tau

Tau

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry