Dylan has logged 484 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Alone

Alone

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Owners

The Owners

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Flight

Flight

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Pledge

The Pledge

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Edge of Darkness

Edge of Darkness

2010
×
★★½
Edit this entry  
20
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Bad Day at Black Rock

Bad Day at Black Rock

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Triple 9

Triple 9

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Mixed Nuts

Mixed Nuts

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Ghosts of War

Ghosts of War

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All the Creatures Were Stirring

All the Creatures Were Stirring

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Beowulf

Beowulf

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Loveless

The Loveless

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rust Creek

Rust Creek

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sun Don't Shine

Sun Don't Shine

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
God Told Me To

God Told Me To

1976
×
★★★½
Edit this entry  
05
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★★
Edit this entry  
03
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Front Page

The Front Page

1931
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Woods

The Woods

2006
×
★★★
Edit this entry  
29
Modern Romance

Modern Romance

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry