Dylan has logged 39 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Point Blank

Point Blank

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Edit this entry  
23
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★★
Edit this entry  
22
Evolution

Evolution

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Concrete Cowboys

Concrete Cowboys

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Notes from Melanie

Notes from Melanie

2019
×
★★
Edit this entry  
14
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Friend Request

Friend Request

2016
×
★½
Edit this entry  
11
Don't Be Afraid of the Dark

Don't Be Afraid of the Dark

2010
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Backtrack

Backtrack

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mean Dreams

Mean Dreams

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Demonic

Demonic

2015
×
★★
Edit this entry  
05
The Vault

The Vault

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
Deadly Switch

Deadly Switch

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
He's Out There

He's Out There

2018
×
★½
Edit this entry  
04
68 Kill

68 Kill

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Stonehearst Asylum

Stonehearst Asylum

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
What Lies Beneath

What Lies Beneath

2000
×
★★★★
Edit this entry  
02
Walking Out

Walking Out

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Red Sea Diving Resort

The Red Sea Diving Resort

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry