Dylan has logged 36 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Capone

Capone

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Postcard Killings

The Postcard Killings

2020
×
★½
Edit this entry  
28
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
10x10

10x10

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Wrinkles the Clown

Wrinkles the Clown

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gilda

Gilda

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Angel of Mine

Angel of Mine

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Standoff at Sparrow Creek

The Standoff at Sparrow Creek

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Perfect Weapon

The Perfect Weapon

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★½
Edit this entry  
17
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Happy Feet Two

Happy Feet Two

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★★
Edit this entry  
12
Babe: Pig in the City

Babe: Pig in the City

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Housemaid

The Housemaid

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Sleepless

Sleepless

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
My Name Is Julia Ross

My Name Is Julia Ross

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Blind Alley

Blind Alley

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ricky Jay and His 52 Assistants

Ricky Jay and His 52 Assistants

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dangerous Lies

Dangerous Lies

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Lorenzo's Oil

Lorenzo's Oil

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
★★
Read the review Edit this entry