Dylan has logged 21 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Bay

The Bay

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Val

Val

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Absentia

Absentia

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Stunt Man

The Stunt Man

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bad Ben

Bad Ben

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Beckett

Beckett

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Throw Momma From the Train

Throw Momma From the Train

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Boy Behind the Door

The Boy Behind the Door

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Breakdown

Breakdown

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Poms

Poms

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Butterfly Kisses

Butterfly Kisses

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Don't Tell a Soul

Don't Tell a Soul

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dark Star

Dark Star

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry