• The Old Guard

    ★★★★

  • Ghosts of War

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Ava

    ★★½

  • Force of Nature

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • You Should Have Left

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Artemis Fowl

    ★½

  • Becky

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Last Moment of Clarity

    ★★

  • Body Cam

    ★★½

  • Blood and Money

    ★★★

  • Capone

    ★★½

  • Valley Girl

    ★★

  • Survive the Night

    ★★

  • The Stand at Paxton County

    ★★½

  • Dangerous Lies

  • Extraction

    ★★★

  • The Quarry

    ★★½

  • Coffee & Kareem

    ★★

  • My Octopus Teacher

    ★★½

  • The Postcard Killings

    ★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • Mulan

    ★★★

  • Spenser Confidential

    ★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • Alone

    ★★★½

  • The Vanished

    ★★

  • Villain

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Brahms: The Boy II

    ★★

  • The Night Clerk

    ★★

  • Colette

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ★★

  • The Present

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Lost Girls

    ★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • The Rhythm Section

    ★★½

  • The Last Thing He Wanted

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Relic

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Yes-People

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★½

  • The Mole Agent

    ★★★★

  • Spree

    ★★★

  • His House

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★½

  • Time

    ★★★★

  • Scare Me

    ★★★

  • The Go-Go's

    ★★★

  • The Turning

    ★★½

  • Genius Loci

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • The Outsider

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★

  • 2 Graves in the Desert

  • The Grudge

    ★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★½