Bagus_w has logged 20 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Scary True Stories: Realm of Spectres

Scary True Stories: Realm of Spectres

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scary True Stories

Scary True Stories

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Buffalo Boys

Buffalo Boys

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rurouni Kenshin Part I: Origins

Rurouni Kenshin Part I: Origins

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Edit this entry  
26
Super

Super

2010
×
★★★½
Edit this entry  
26
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fire (Pożar)

Fire (Pożar)

2015
×
Edit this entry  
22
Winnie the Pooh

Winnie the Pooh

2011
×
★★★½
Edit this entry  
19
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry