• The Queen's Gambit

    ★★★½

  • This Is Paris

    ★★

  • Host

    ★★½

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • The Social Dilemma

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

  • Charlie's Angels

    ½

  • Gemini Man

    ★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • K-12

    ★½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★½

  • Cousins

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Daddy

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Benjamin

    ½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★½

  • The Perfect Date

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Cinderela Pop

  • The Great Hack

    ★★½

  • One Child Nation

    ★★★

  • American Factory

    ★½

  • The Edge of Democracy

    ★★

  • Fyre

    ★★★

  • Glass

    ★★★

  • Doctor Who: Resolution

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Swiped

    ½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • The Photographer of Mauthausen

    ★★★½

  • Benjamin

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Green Book

    ★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Teen Spirit

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • Greta

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • Roma

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Cam

    ★★★

  • Violet Evergarden: The Day You Will Understand

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Bao

    ★★★

  • Alex Strangelove

    ½

  • My Best Friend

    ★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Red Sparrow