Erik has logged 19 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Kustom Kar Kommandos

Kustom Kar Kommandos

1965
×
Read the review Edit this entry  
25
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scorpio Rising

Scorpio Rising

1963
×
Read the review Edit this entry  
23
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
It

It

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Mildred Pierce

Mildred Pierce

1945
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

1951
×
★★★★
Edit this entry  
19
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
It Came from Outer Space

It Came from Outer Space

1953
×
★★★
Edit this entry  
18
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Day After

The Day After

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Now, Voyager

Now, Voyager

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Manos: The Hands of Fate

Manos: The Hands of Fate

1966
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Happy End

Happy End

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★½
Read the review Edit this entry