• The Batman

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • While at War

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Creed II

  • Crime Wave

    ½

  • Venom

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Champions

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Justice League

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Molly's Game

    ★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Doctor Strange

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • The Founder

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Deadpool

    ★★★½

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • Creed