BallMalaguita has logged 114 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Edit this entry  
09
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★
Edit this entry  
03
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★
Edit this entry  
02
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★
Edit this entry  
22
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Edit this entry  
02
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★½
Edit this entry  
23
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★½
Edit this entry  
20
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Edit this entry  
06
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Clear and Present Danger

Clear and Present Danger

1994
×
★★★½
Edit this entry  
23
Last Vegas

Last Vegas

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
07
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Edit this entry  
03
Freedomland

Freedomland

2006
×
★★★
Edit this entry  
01
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Edit this entry  
03
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry