BananaPudding has logged 33 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Election

Election

2005
×
★★★½
Edit this entry  
28
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rakka

Rakka

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Drug War

Drug War

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Manhattan Murder Mystery

Manhattan Murder Mystery

1993
×
★★★½
Edit this entry  
26
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
All the Colors of the Dark

All the Colors of the Dark

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Four Flies on Grey Velvet

Four Flies on Grey Velvet

1971
×
★★★½
Edit this entry  
22
A Better Tomorrow

A Better Tomorrow

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Inferno

Inferno

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Old

Old

2021
×
★★
Edit this entry  
18
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Opera

Opera

1987
×
★★★½
Edit this entry  
15
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Scorpio Rising

Scorpio Rising

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Don't Torture a Duckling

Don't Torture a Duckling

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Meeting People Is Easy

Meeting People Is Easy

1998
×
Edit this entry  
06
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
04
10/65: Self-Mutilation

10/65: Self-Mutilation

1965
×
Read the review Edit this entry  
03
Radio Days

Radio Days

1987
×
★★★½
Edit this entry  
02
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sufjan Stevens: Carrie & Lowell Live

Sufjan Stevens: Carrie & Lowell Live

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry