Cristina has logged 120 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Whistle and I'll Come to You

Whistle and I'll Come to You

2010
×
Edit this entry  
31
Whistle and I'll Come to You

Whistle and I'll Come to You

1968
×
Edit this entry  
30
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Witches

The Witches

1990
×
Read the review Edit this entry  
23
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bed Number 6

Bed Number 6

2019
×
★½
Edit this entry  
28
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
Edit this entry  
27
Tito

Tito

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Starfish

Starfish

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Last Porno Show

The Last Porno Show

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
The Tingler

The Tingler

1959
×
Read the review Edit this entry  
26
Dreamland

Dreamland

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Beats

Beats

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Children of the Dead

The Children of the Dead

2019
×
★★
Edit this entry  
24
The Antenna

The Antenna

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
Edit this entry  
24
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Metamorphosis

Metamorphosis

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
I Walked with a Zombie

I Walked with a Zombie

1943
×
Read the review Edit this entry  
22
Some Beasts

Some Beasts

2019
×
★★
Edit this entry  
22
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Little Stranger

The Little Stranger

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Kuroneko

Kuroneko

1968
×
Edit this entry  
29
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nightmare Cinema

Nightmare Cinema

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Ranger

The Ranger

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Gate of Hell

Gate of Hell

1953
×
Read the review Edit this entry  
23
Delirium

Delirium

2018
×
★★
Edit this entry  
23
The Dead Center

The Dead Center

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Braid

Braid

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Watch Me When I Kill

Watch Me When I Kill

1977
×
Read the review Edit this entry  
19
Wounds

Wounds

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry