Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack

Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla vs. Hedorah

Godzilla vs. Hedorah

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Edit this entry  
21
Texas, Adios

Texas, Adios

1966
×
★★★
Edit this entry  
20
Django

Django

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Monster SeaFood Wars

Monster SeaFood Wars

2020
×
Edit this entry  
06
War Of The God Monsters

War Of The God Monsters

1985
×
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Edit this entry  
15
Ultraman Sorta vs. Godzilla Starring Matt Frank: The Movie

Ultraman Sorta vs. Godzilla Starring Matt Frank: The Movie

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Heaven Can Wait

Heaven Can Wait

1943
×
★★★★
Edit this entry  
06
Mobile Suit Gundam I

Mobile Suit Gundam I

1981
×
Edit this entry  
25
Mega Monster Battle: Ultra Galaxy Legends The Movie

Mega Monster Battle: Ultra Galaxy Legends The Movie

2009
×
★★★½
Edit this entry  
25
Godzilla Singular Point

Godzilla Singular Point

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Pink Panther

The Pink Panther

1963
×
Edit this entry  
11
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
Edit this entry  
11
F for Fake

F for Fake

1973
×
Edit this entry  
11
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Mark of Zorro

The Mark of Zorro

1940
×
Edit this entry  
25
Chimes at Midnight

Chimes at Midnight

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The 36th Chamber of Shaolin

The 36th Chamber of Shaolin

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
★★
Edit this entry  
11
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
Edit this entry  
30
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★
Edit this entry  
25
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★
Edit this entry  
22
Elvis Presley Aloha from Hawaii

Elvis Presley Aloha from Hawaii

1973
×
Edit this entry  
15
Godzilla vs. Megalon

Godzilla vs. Megalon

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
All Together! Seven Kamen Riders!!

All Together! Seven Kamen Riders!!

1976
×
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Toho Unused Special Effects Complete Collection

Toho Unused Special Effects Complete Collection

1986
×
Edit this entry  
29
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Zatoichi's Revenge

Zatoichi's Revenge

1965
×
★★★½
Edit this entry  
27
Rampage

Rampage

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Kamen Rider ZO

Kamen Rider ZO

1993
×
Edit this entry