Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tenet

Tenet

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lion King

The Lion King

2019
×
★½
Edit this entry  
06
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hellboy

Hellboy

2019
×
½
Edit this entry  
07
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
The Nun

The Nun

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Winchester

Winchester

2018
×
Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★½
Edit this entry  
09
It

It

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
27
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★
Read prior review Edit this entry  
20
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★
Edit this entry  
04
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Limehouse Golem

The Limehouse Golem

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★½
Edit this entry  
14
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Visit

The Visit

2015
×
★★
Edit this entry  
11
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Far from the Madding Crowd

Far from the Madding Crowd

2015
×
★★
Edit this entry