• Cassandra's Dream

    Cassandra's Dream

    ain’t no chick worth that, boys

  • Doctor Strange

    Doctor Strange

    ½

    It shouldn't be this boring.

  • Midnight Run

    Midnight Run

    ★★½

    The original form of TikTok's 'bully your kidnapper' challenge.

  • In Secret

    In Secret

    ★★½

    Wanda Maximoff and Poe Dameron murder Draco Malfoy so they can fuck in peace.

  • Serena

    Serena

    ★★½

    Listen, i'm not saying I would do the same in her shoes but... i'm not saying I wouldn't either...

  • The Bye Bye Man

    The Bye Bye Man

    ★½

    A surprisingly not so terrible concept with an incredibly unfortunate title...

  • The Lodgers

    The Lodgers

    ★½

    A film for twins :)

  • The Runaways

    The Runaways

    ½

    I was forced to watch this at a sleepover with an annoying indie chick. It was almost as pretentious as she was.

  • Red Sparrow

    Red Sparrow

    ★★★½

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    Injured prima ballerina hatches elaborate plot to bamboozle her perverted uncle.

  • Martha Marcy May Marlene

    Martha Marcy May Marlene

    ★★★★

    What I imagine a realistic sequel to Midsommar would be like.

  • Manhattan Romance

    Manhattan Romance

    ★½

    Incredibly dislikable main character salvaged only by the principal love interest.

  • X-Men Origins: Wolverine

    X-Men Origins: Wolverine

    His hair tho. Thats all.