Barton Kimball has logged 602 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Invitation to Hell

Invitation to Hell

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
4/20 Massacre

4/20 Massacre

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Fly II

The Fly II

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Hunted

The Hunted

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Savage Dawn

Savage Dawn

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
In Search of the Last Action Heroes

In Search of the Last Action Heroes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Candy Snatchers

The Candy Snatchers

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Messenger of Death

Messenger of Death

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mo' Money

Mo' Money

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Tone-Deaf

Tone-Deaf

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spookies

Spookies

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bombshell

Bombshell

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Monos

Monos

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Polaroid

Polaroid

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Wounds

Wounds

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blastfighter

Blastfighter

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mountaintop Motel Massacre

Mountaintop Motel Massacre

1983
×
Read the review Edit this entry  
15
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Slaughterhouse-Five

Slaughterhouse-Five

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Omen III: The Final Conflict

Omen III: The Final Conflict

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Western Stars

Western Stars

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Limey

The Limey

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Swing Shift

Swing Shift

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Firm

The Firm

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Boys Next Door

The Boys Next Door

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Noel

Noel

2004
×
Read the review Edit this entry