Barton Kimball has logged 43 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Noel

Noel

2004
×
Read the review Edit this entry  
29
Phantom of the Mall: Eric's Revenge

Phantom of the Mall: Eric's Revenge

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fall

The Fall

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Fan

The Fan

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Flowers in the Attic

Flowers in the Attic

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Judge Dredd

Judge Dredd

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Troop Beverly Hills

Troop Beverly Hills

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Last Embrace

Last Embrace

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rent-a-Cop

Rent-a-Cop

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Wizard

The Wizard

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Home Again

Home Again

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Darker Than Amber

Darker Than Amber

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Stand

The Stand

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Conquest

Conquest

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Executive Decision

Executive Decision

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Four Flies on Grey Velvet

Four Flies on Grey Velvet

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Broken Arrow

Broken Arrow

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Crazy Mama

Crazy Mama

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Caged Heat

Caged Heat

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Piranha II: The Spawning

Piranha II: The Spawning

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Werewolf Women of the S.S.

Werewolf Women of the S.S.

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Don't

Don't

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thanksgiving

Thanksgiving

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry