başak has logged 13 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★
Edit this entry  
19
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Rush

Rush

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
Dead Man's Shoes

Dead Man's Shoes

2004
×
★★½
Edit this entry  
07
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
Read the review Edit this entry  
26
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
Edit this entry  
14
Burning

Burning

2018
×
Edit this entry  
11
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Edit this entry  
09
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry