basharmousa has logged 245 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★
Edit this entry  
29
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Native Japanese

Native Japanese

2017
×
Edit this entry  
24
Bean

Bean

1997
×
★★
Edit this entry  
22
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Poisonous Roses

Poisonous Roses

2018
×
★★
Edit this entry  
22
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★
Edit this entry  
17
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★
Edit this entry  
16
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Windtalkers

Windtalkers

2002
×
Edit this entry  
15
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Waves

Waves

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Monos

Monos

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★
Edit this entry  
09
Gone in Sixty Seconds

Gone in Sixty Seconds

2000
×
Edit this entry  
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
Edit this entry  
08
The Insult

The Insult

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★
Edit this entry  
07
The Body Remembers When the World Broke Open

The Body Remembers When the World Broke Open

2019
×
★★
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Brother

Brother

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
Edit this entry  
03
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★
Edit this entry  
03
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
Edit this entry  
03
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Time Machine

The Time Machine

2002
×
★★
Edit this entry  
28
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Trust

The Trust

2016
×
★★
Edit this entry  
24
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
True Grit

True Grit

2010
×
★★★
Edit this entry  
17
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rage

Rage

2014
×
Edit this entry  
14
Next

Next

2007
×
Read the review Edit this entry  
14
Knowing

Knowing

2009
×
★★
Edit this entry  
11
Truth or Dare

Truth or Dare

2017
×
Edit this entry  
11
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Overlord

Overlord

2018
×
★★
Edit this entry  
08
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Warda

Warda

2014
×
Edit this entry  
03
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry