• Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Save Ralph

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Music

  • Burrow

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • OPAL

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • #Alive

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Capone

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • The Pharmacist

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • There's Something in the Water

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

    ★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Promare

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Bliss

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Greener Grass

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Glass

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★