Basic_Kino_Bro has logged 29 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Marwencol

Marwencol

2010
×
★★★★
Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Sleep Has Her House

Sleep Has Her House

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
Read the review Edit this entry  
11
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Gotti

Gotti

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★½
Read the review Edit this entry